מעגל כח

 

מעגל כח
 
מעגלי כח הם הבנייה של שיתוף פעולה  בין בעלי מקצועות מ"נישות" שכנות, בעלי ייעוד ושליחות דומה ומשימה שונה ומשלימה, בעלי לקוחות עם עניין דומה וצרכים דומים וכמובן, ערכים דומים. המטרה של מעגל הכח היא לייצר זרימה שוטפת של אנרגיה. כח. מעין מערכת של כלים שלובים בעלי איכויות וסגולות מגוונות. מעגל הכח מגדיר את מטרותיו, בהתאם לצרכי החברים בו.
 
כעיקרון, אחד הדברים המאפיינים עסק קטן הוא חוויה של בדידות. מעגל כח מספק תחושת שייכות ומאפשר חשיבה משותפת, תמיכה הדדית, חשיבה משותפת, למידה והיוועצות, שיווק משותף ובעיקר, אפשרות להשתלב יחד בעסקאות שאף אחד לבד לא יכול להציע. כמו למשל ? מעצב גרפי, בונה אתרים, קופירייטר ויועץ שיווקי מציעים יחד להקים ולתחזק אתר גדול של ארגון חזק. אף אחד מבעלי המקצוע הללו, לא היה מעלה על דעתו לגשת לפרויקט כזה לבדו.
יתר על כן, במידה ומעגל בכח נוצר סביב מכנה משותף של קהל יעד, הרי שביכולתו לספק שרות מקיף לאותו קהל יעד, לנקוט במאמצי שיווק משותפים המאפשרים למנף את הפעילות העסקית של כל אחד מהחברים באופן סינרגטי, הרבה מעבר לתרומתו היחסית במאמץ.
כלכלת המשאבים מציעה לנו דרך לראות את מעגל הכוח שלנו מזוויות ראיה שונות. במעגל הכוח שלי יהיה אדם בעל כסף, בעל ידע, בעל שם וקשרים, בעל מקום, בעל ציוד וכל שילוב ביניהם.
במטרה להעצים ולצקת עוד משאבים אל זרימת מעגל הכח, עלנו, בעקבות היכרות עמוקה עם השותפים למעגל הכח "לסרוק" את מאגר המשאבים שלנו, ובעזרת הכוונתם, לזהות עמם את עצמנו כצמתים שדרכן הוא יוכל למנף את עסקיו. הסריקה אינה פעולה שדורשת מאמץ, אם אורח החיים שסיגלנו לעצמנו הוא נתינה מתוך כוונה. הסריקה תבוא באופן אינטואיטיבי, ובקלות. עניין זה כרוך באמון בסיסי. היכולת לראות את המערכת, את הרשת, היא הצעד הראשון בבניית מעגלי כוח אלו כקבוצת עמיתים תומכת. היכולת לתמוך ולהיתמך, לתת ולקבל ממקום ללא תנאים מזמין ומדבק. כשתפיסת הנתינה מגיעה קודם כל מחוויה של well being המניחה כי נתינה היא המקור לשפע, ניתן להגיע גם ל doing well. ולייצר ללא מאמץ מעגל כוח שופע ומשפיע.
 
כל הזכויות שמורות למוזה ? בית לעסקים
לקבלת מידע נוסף ישירות לתיבת הדואר האלקטורוני הרשם כאן

 

 ברוכים הבאים למוזה - בית לעסקים

 

info@bemooza.co.il
קרן: 052-7950760
בת-חן: 052-8609990
כל הזכויות שמורות למוזה - בית לעסקים ©
בניית אתרים: אם.סי.די עיצוב האתר: סטודיו פייג'רס דיזיין עיצוב גרפי: גילי צופי